قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اخبار / هزینه صدور و تعویض کارت ملی هوشمند در سال 98 چقدر است؟

هزینه صدور و تعویض کارت ملی هوشمند در سال 98 چقدر است؟


هزینه صدور و تعویض کارت ملی هوشمند در سال 98 چقدر است؟

هزینه کارت هوشمند ملی

تسنیم: دولت در لایحه سند مالی سال آینده کشور در بخش درآمدهای موضوعی، به هزینه های مربوطه برای صدور و تعویض کارت هوشمند ملی پرداخته است.

دولت در لایحه بودجه سال آینده کشور برآوردی از میزان درآمدهای حاصله از ردیف های موضوعی خاص داشته و در یکی از این ردیف ها به «درآمد حاصل از ثبت نام و صدور کارت هوشمند ملی» اشاره کرده است. 

بر این اساس ثبت نام "کارت هوشمند ملی" برای نخستین بار 25 هزار تومان هزینه خواهد داشت و در صورتیکه فرد دارنده، کارتش مفقود شود در نوبت اول می تواند با هزینه 50 هزار تومان اقدام به صدور مجدد کارت کند. 

اما هزینه صدور برای نوبت دوم (ناشی از فقدان کارت ملی) 70 هزار تومان هزینه خواهد داشت و هزینه صدور در نوبت های بعدی (نوبت سوم و پس از آن) 100 هزار تومان خواهد بود.

همچنین متقاضیانی که بخواهند کارت هوشمند ملی خود را بابت تغییر مشخصات سجلی یا خرابی تعویض کنند، باید 30 هزار تومان هزینه بپردازند؛ فعالسازی امضای الکترونیک بر روی تراشه موجود در کارت هوشمند ملی نیز 20 هزار تومان هزینه دارد. 

انتهای پیام/م

منبع : نمناک

درباره farid golmohammadi

فرید گل محمدی هستم مدیر سایت نگاه نو ,همیشه دوست داشتم یه سایت جامع و کامل داشته باشم , از این رو تصمیم گرفتم این سایت رو راه اندازی کنم.

مطلب پیشنهادی

راز مرگ همسر بنیامین بهادری

سانحه رانندگی دلخراش اتوبان شهید باکری و درگذشت نسیم حشمتی همسر بنیامین بهادری به دلیل …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *